+39 0575 680759

TOSKANIA - APARTAMENT W ŚREDNIOWIECZNYM MIASTECZKU poniedziałek, 1 sierpień 2016

Szukaj nieruchomości

Apartament, najlepiej z tarasem lub małym ogródkiem, w centrum starego miasta położonego na wzgórzu to idealne rozwiązanie dla osób czynnych zawodowo w kraju zamieszkania i jednocześnie zakochanych w Toskanii. Wielu cudzoziemców wybiera tę opcje i uwielbia każdą sekundę pobytu. Składa się na to szereg czynników. Krótkie wakacje, długie podróże no i cena. Już za 100,000 Euro kupić można przyjemne mieszkanie położone w starej kamienicy w centrum toskańskiego miasteczka. Wydatki związane z utrzymaniem są bardzo niskie. Zazwyczaj tylko prąd, woda, gaz i ewentualnie drobne opłaty za sprzątanie klatki schodowej.

Mieszkając na stałe w innym kraju, trudno jest zarządzać większą nieruchomością, podczas gdy apartament nie wymaga prawie nic. Przyjeżdżasz, otwierasz drzwi i cieszysz się wakacjami, a kiedy się kończą wystarczy zamknąć drzwi i okna. Rachunki domowe mogą być opłacane przez bank i rzadko zdarzają się inne wydatki

Życie jest tu spokojne i bezpieczne, a mieszkający obok sąsiad to najlepszy alarm.

Po urządzeniu mieszkania ma się czas na odkrywanie toskańskiego życia, które ma tak dużo do zaoferowania. Można podróżować pociągiem, autobusem lub samochodem do słynnych na całym świecie miast albo do małych i mniej znanych miejsc, gdzie znaleźć można często ciekawe zabytki sztuki.

Wszędzie są dobre restauracje i wspaniałe wina. Im dalej odjedzie się od miejsc turystycznych, tym łatwiej jest odkryć małe lokale, gdzie podawane są prawdziwe toskańskie potrawy i domowe wino za stosunkowo niskie ceny.

Ale wiele radości daje także i życie w miasteczku, gdzie spotkane raz osoby będą cię następnego dnia pozdrawiać. Zakupy robi się w małych sklepikach, gdzie na miejscu kroją ci świeżą szynkę, dają spróbować sery lub polecą sezonowe warzywa i owoce. Pieczywo kupuje się bezpośrednio w piekarni i jest to prawie codzienny rytuał wszystkich mieszkańców.  Każde małe miasteczko ma raz w tygodniu targ, gdzie okoliczni rolnicy sprzedają swoje produkty, zebrane tylko kilka godzin wcześniej. W przeciwieństwie do zapakowanych w plastyk warzyw i owoców które kupujemy w sieciowych sklepach, te produkty mają prawdziwy smak i zapach.

Rano zjeść można w pobliskim barze włoskie śniadanie – czyli ciepłe jeszcze cornetto (tutejszy croissant) i cappuccino – za jedyne 2 Euro. Po południu, oglądając słońce zachodzące za zabytkowe budowle, napić się można aperitivo (drinka) podawanego razem z małymi kanapeczkami i oliwkami.

 

Obserwacja lokalnych mieszkańców to jak oglądanie przedstawienia teatralnego albo filmu Felliniego. Wcześnie rano ludzie przed pracą koniecznie muszą napić się kawy w barze. Potem widzimy głównie kobiety robiące zakupy. Potrafią wchodzić do wszystkich sklepów bo w jednym jest dobry ser a w innym z kolei dobre wędliny. Później zjawiają się emeryci – starsi panowie stojący przed barami, dyskutujący o polityce lub sporcie, albo po prostu patrzący się na przechodzących ludzi. Widzą wszystko i nic im nie umknie. Potem interpretują to co widzieli ale absolutnie nie w sposób złośliwy. Około południa znikają z ulic. Idą do domu na obiad. Z wielu okien rozlegają się wtedy zapachy dobrej, domowej kuchni. Wtedy wychodzą z biur lub banków urzędnicy i idą coś zjeść w którejś z lokalnych knajpek. A jest tego wszędzie dużo do wyboru. Wykwintniejsze restauracje, pizzerie lub małe knajpki podające proste, ale bardzo smaczne dania.  Po południowej sjeście starsi mężczyźni powracają na swoje miejsca przed barami. Wtedy wychodzą też i kobiety, które albo spacerują powoli zatrzymując się na wymianę kilku słów, albo stoją po prostu przed budynkami i pozdrawiają przechodzących znajomych. Około 18-ej do miasta ściągają młodsi ludzie na popołudniowy aperitif.

Oprócz tych wszystkich prostych ale tak miłych i innych od codziennego życia atrakcji, przyjacielskie nastawienie lokalnej ludności jest chyba najważniejsze.  Tutaj traktować cię będą jako ważną osobistość a nie jako jednego z wielu turystów.

Dlatego często można spotkać innych obcokrajowców, którzy wybrali właśnie takie miejsca na spędzanie wakacji. Niektórzy zdecydowali się nawet przenieść tu na stałe. Coś musi w tym być. 

Oto niektóre z przykłady apartamentów w starych toskańskich miejscowościach.

 

JKM-135 apartament w starej kamienicy z dwiema sypialniami – 98,000 Euro http://www.toskania.org/t11-apartamenty/JKM-135

 

JKM-752 apartament z czterema sypialniami przy głównym placu miasta – 380,000 Euro http://www.toskania.org/t11-apartamenty/JKM-752

 

JKM-877 apartament z dwiema sypialniami na wsi 150,000 Euro http://www.toskania.org/t11-apartamenty/JKM-877

 

JKM-902 apartament z tarasem w centrum miasta – 100,000 Euro http://www.toskania.org/t11-apartamenty/JKM-902

 

JKM-905 luksusowy apartament z 200 metrowym tarasem i pałacowymi wnętrzami – 480,000 Euro http://www.toskania.org/t11-apartamenty/JKM-905

 

JKM-929 Apartament z freskami w renesansowym budynku – 195,000 Euro http://www.toskania.org/t11-apartamenty/JKM-929