+39 0575 680759

JKM-1014 Dom o powierzchni 300 mkw., pięć budynków gospodarczych i gaj oliwkowy w widokowym miejscu, Castiglion Fiorentino, Toskania.

Szukaj nieruchomości
Domy wiejskie i dworki - JKM-1014
Powierzchnia mieszkalna
350 m2
Teren
15.000 m2
Sypialnie
5 sypialnie
Łazienki
3 łazienki
Lokalizacja
Toscana, Arezzo – Castiglion Fiorentino
€ 350.000,00

Posiadłość położona jest na jednym ze wzgórz otaczających dolinę Val di Chio w gminie Castiglion Fiorentino, niedaleko Cortony i Arezzo, w południowej części Toskanii. Na półtora hektarowej działce stoi stary dom wiejski i szereg budynków gospodarczych o łącznej powierzchni ponad 340 m2.

Budynek główny, mierzący ok. 300 m2. został odremontowany w latach 80-tych, kiedy na wsi istniała tendencja by stare budynki jak najbardziej unowocześniać. Zlikwidowano stare podłogi z terrakoty i zastąpiono je kafelkami. Typowe sklepienia z belkami i cegłami wyburzono, wstawiając na ich miejsce solidne belki z żelbetonu. Wszelkie inne elementy pochodzące z przeszłości wyburzono. Ale prace za to wykonano rzetelnie i po prawie czterdziestu latach budynek jest w dobrym stanie. Obecnie podzielony jest na dwa apartamenty. Na parterze jest salon, kuchnia, łazienka i trzy pomieszczenia używane jako składy. Na piętrze znajduje się druga kuchnia, salon, dwie sypialnie i łazienka. Drugi apartament zajmuje drugą część piętra. Ma kuchnię, salon, dwie sypialnie i łazienkę.

Ogrzewanie centralne jest na olej i w wielu pomieszczeniach są także piecyki na drewno. Doprowadzona jest woda miejska i elektryczność. Na działce jest także studnia głębinowa. 

Na posesji znajduje się także i piec do pieczenia chleba i pięć budynków gospodarczych. Wszystkie zostały zarejestrowane w gminie i będzie można ewentualnie wykorzystać ich kubaturę do budowy innych pomieszczeń mieszkalnych.

Działka o powierzchni ok. 1.5 hektara to głównie pięknie utrzymany gaj oliwkowy ze 150 drzewkami w pełni produkcji.

Kto poszukuje typowo toskańskiego domu, będzie musiał zmienić wnętrza głównego domu. Z kolei budynki gospodarcze trzeba będzie wyburzyć i wybudować w ich miejsce jeden lub dwa mniejsze domki. Ze względu na wyjątkowo panoramiczne położenie, łatwy dojazd, bliskość usług i popularną wśród turystów zagranicznych okolicę na pewno warto zainwestować w tę nieruchomość.

Odległości: minimarket i bar – 750 mt, restauracja - 1 km, Castiglion Fiorentino - 7 km, Arezzo – 25 km, Cortona – 18 km, Florencja – 100 km, Siena – 77 km, Perugia – 65 km.

Szczegóły nieruchomości

Lokalizacja
Toscana, Arezzo – Castiglion Fiorentino
Powierzchnia mieszkalna
350 m2
Teren
15.000 m2
Współrzędne GPS
43.356613, 11.987447
Stan
Wymaga drobnych prac
Sypialnie
5 sypialnie
Łazienki
3 łazienki
Cena
€ 350.000,00
Cechy
Garaż

Castiglion Fiorentino

Więcej informacji na temat obiektu JKM-1014

Do zapytań ogólnych użyj formularza kontakty