+39 0575 680759

JKM-1032 Wiejski dom podzielony na dwa apartamenty z trzema kamiennymi budynkami gospodarczymi i hektarową działką z widokiem na miasto Monte San Savino i wieżę zamku Gargonza, Toskania

Szukaj nieruchomości
Domy wiejskie i dworki - JKM-1032
Powierzchnia mieszkalna
440 m2
Teren
10.000 m2
Sypialnie
5 sypialnie
Łazienki
3 łazienki
Lokalizacja
Toscana, Arezzo – Ciggiano
€ 450.000,00

Posiadłość stoi na lekkim wzgórzu blisko wioski Ciggiano i niedaleko miasta Monte San Savino, które jest doskonale widoczne. Jest to stary dom wiejski, przylegający z jednej strony do innego budynku, zamieszkałego przez lokalną rodzinę dbającą o dom i ogród. Bliskości tej zupełnie się nie odczuwa. Każdy dom ma własną drogę dojazdową i są one zupełnie niezależne. Nikt nikomu nie zagląda w okna.

Dom mierzy 280 mkw. Został solidnie odremontowany w latach 70-tych zgodnie z modą tamtych lat. Zostały usunięte belkowe sklepienia i stare podłogi. Schody z kamienia Pietra Serena pokryto marmurem. Założono wtedy nowe instalacje a niedawno wstawiono nowe okna i okiennice. Dach zrobiono 10 lat temu. Część fasad budynku pokryto tynkiem.

Dom podzielony jest na dwie części. Mały apartament ma na parterze duży skład, kuchnię z kominkiem i łazienkę. Na piętrze jest pokój przejściowy i sypialnia. Większy apartament ma na parterze dwie piwnice, łazienkę, kuchnię z kominkiem i salonik. Na pierwszym piętrze jest salon z kominkiem i balkonem, kuchnia/jadalnia, trzy sypialnie i łazienka. Na poddaszu jest sypialnia i łazienka.

Apartamenty są w dobrym stanie. Jeden z nich jest jeszcze wynajęty. Po pomalowaniu ścian i prac remontowych o charakterze czysto kosmetycznym można by tu od razu zamieszkać.  Ogrzewanie jest na gaz LPG. Woda pochodzi z dwóch studni.

Największy budynek gospodarczy to struktura kamienna o powierzchni 91 mkw. w bardzo dobrym stanie. Właściciele produkowali i przechowywali tu wino.  Dwa inne budynki o łącznej powierzchni 72 mkw. są w gorszej kondycji. W jednym z nich jest piec do pizzy i chleba i garaż. Drugi używany jest jako magazyn. Ich kubaturę można by użyć do zrobienia trzeciego, małego domku.

Teren mierzy około 1 hektar i większa część znajduje się między domem i drogą dojazdową. Do niedawna była tu winnica, także gleba nadaje się do produkcji winogron. Reszta terenu znajduje się między domem i budynkami gospodarczymi. Jest tu dużo miejsca na parkingi oraz basen.

Jest to posiadłość od dużym potencjale turystycznym. Miejsce jest bardzo ładne i widokowe, dobrze połączone z autostradą i koleją oraz blisko słynnych miast toskańskich.

Odległości: Wioska Ciggiano – 1.5 km, Monte San Savino ze wszystkimi usługami – 4 km, Civitella – 6.5 km, Gargonza – 12 km, Arezzo – 23 km, Siena – 50 km, Florencja – 83 km.

Szczegóły nieruchomości

Lokalizacja
Toscana, Arezzo – Ciggiano
Powierzchnia mieszkalna
440 m2
Teren
10.000 m2
Współrzędne GPS
43.354956, 11.72553
Stan
Po remoncie
Sypialnie
5 sypialnie
Łazienki
3 łazienki
Cena
€ 450.000,00
Cechy
Garaż

Valdichiana

Więcej informacji na temat obiektu JKM-1032

Do zapytań ogólnych użyj formularza kontakty