+39 0575 680759

JKM-1036 Tradycyjny, ale jednocześnie nowoczesny kamienny dom z basenem w widokowym miejscu między Sieną i morzem, Toskania

Szukaj nieruchomości
Domy wiejskie i dworki - JKM-1036
Powierzchnia mieszkalna
275 m2
Teren
15.000 m2
Sypialnie
3 sypialnie
Łazienki
2 łazienki
Lokalizacja
Toscana, Grosseto – Arcidosso
€ 700.000,00

Budynek mierzy ok. 275 mkw. na dwóch poziomach. Został wybudowany zgodnie z prawem budowlanym dotyczącym trzęsień ziemi oraz oszczędzaniu energii i ochrony środowiska. Z zewnątrz pokryty został kamieniem. Wnętrza natomiast wykończono w stylu toskańskim nie oszczędzając na jakości materiałów. Podłogi wykonano z ręcznie robionej terrakoty. Sklepienia natomiast są z cegły i ogromnych belek sprowadzanych aż z Francji. W łazienkach użyto ręcznie robionych kafelków z Amalfi. W pełni wyposażonej kuchni użyto trawertynu z Sieny do realizacji blatów i zlewozmywaka.

Starano się nie oszczędzać także przy podziale powierzchni. Pomieszczenia są duże, wysokie i pełne światła. Na parterze jest duży salon/jadalnia z piecem na drewno, kuchnia, sypialnia i łazienka. Z każdego prawie pomieszczenia wychodzi się na zewnątrz. Od frontu jest duży portyk a po bokach dwie loże. Wewnętrzne, wygodne schody prowadzą na piętro, gdzie jest salonik z widokiem na salon poniżej, dwie sypialnie, z których jedna ma garderobę, łazienkę z wanna i taras, z którego zejść można zewnętrznymi schodami do ogrodu. 

Okna i drzwi wykonane są z litego drewna i mają podwójne termiczne szyby.  Ogrzewanie jest na gaz LPG i ewentualnie piec na drewno. Kaloryfery w stylu retro zrobione są z żeliwa.

Nowy dach posada pełną izolację termiczną. Także i ściany zewnętrzne posiadają 10 centymetrową izolację. Dzięki temu budynek posiada certyfikat energetyczny A1 – jeden z najwyższych w klasyfikacji.

Teren otacza dom z czterech stron. Jest tu 150 drzew oliwkowych, które produkują około 200 litrów oliwy z oliwek.  Rośnie tu także dużo drzew owocowych. 

Basen bez krawędzi mierzy 12x6 metrów. Ma obszerny i suchy podziemny lokal techniczny z wygodnym wejściem po schodach.

Jest to pięknie położona posiadłość. W okolicy są inne, bardzo ładne rezydencje, dyskretnie wkomponowane w gaje oliwkowe i winnice.  Dojeżdża się tu wygodną drogą szutrową częściowo pokrytą cementem.   Jest stąd blisko do słynnych miejsc Doliny Val d’Orcia (będącej pod ochroną Unesco ze względu na piękne krajobrazy), wzgórza Amiata, gdzie można jeździć zimą na nartach a także i wybrzeża.

Odległości: Arcidosso, miasteczko pochodzące z IX wieku – 5,6 km, wzgórze Amiata – 18 km, wybrzeże – 60 km, San Quirico d’Orcia – 35 km, Bagno Vignoni ze starorzymskimi i nowoczesnymi łaźniami – 30 km, Siena / 77 km, Montepulciano – 55 km, Pisa – 180 km, Florencja – 150 km, Rzym – 200 km. 

Szczegóły nieruchomości

Lokalizacja
Toscana, Grosseto – Arcidosso
Powierzchnia mieszkalna
275 m2
Teren
15.000 m2
Współrzędne GPS
43.284393, 11.978215
Stan
Po remoncie
Sypialnie
3 sypialnie
Łazienki
2 łazienki
Cena
€ 700.000,00
Cechy
Basen

Val d'Orcia

Więcej informacji na temat obiektu JKM-1036

Do zapytań ogólnych użyj formularza kontakty