+39 0575 680759

JKM-1044 Stary dom wiejski z budynkami gospodarczymi w widokowym miejscu w dolinie Val di Chio, Toskania

Szukaj nieruchomości
Domy wiejskie i dworki - JKM-1044
Powierzchnia mieszkalna
770 m2
Teren
10.000 m2
Sypialnie
4 sypialnie
Łazienki
4 łazienki
Lokalizacja
Toscana, Arezzo – Castiglion Fiorentino
€ 550.000,00

Val di Chio to dolina miasteczka Castiglion Fiorentino. Ze względu na piękne krajobrazy od wieków nazywana jest Val di Dio, co oznacza Dolina Boga. Zielone tereny w dolinie otoczone są wzgórzami z winnicami, gajami oliwkowymi i na samym szczycie lasami. Posiadłość znajduje na wzgórzu zwróconym jest w kierunku południowym w centralnej części doliny, niedaleko małej osady z barem, sklepem spożywczym i restauracją.  Miasteczko Castiglion Fiorentino, widoczne z posiadłości położone jest bardzo blisko.

Jest to niezwykle widokowe miejsce skąd widoczna jest dolina i centrum starego miasta. Posiadłość składa się z domu wiejskiego pochodzącego sprzed wieków oraz serii budynków gospodarczych regularnie zarejestrowanych. Łączna powierzchnia wynosi około 770 mkw.

Główny budynek mierzy około 530 mkw. na trzech piętrach plus wieża. Na parterze znajdują się piwnice, składy oraz apartament z dwoma sypialniami, dwoma łazienkami, dużej sali z kuchnią i jadalnią i starym piecem do chleba. Drugi apartament znajduje się na pierwszym i drugim piętrze. Jest tu mały salonik, kuchnia/jadalnia z zabytkowym kominkiem, cztery sypialnie i dwie łazienki.  Na najwyższym poziomie znajduje się wieżyczka z pięknymi widokami.

Wnętrza zostały odremontowane w latach 70/80tych, zgodnie z ówczesną modą. Zlikwidowano stare sklepienia z belkami, a podłogi z ręcznie robionej terrakoty zastąpiono kafelkami. Pozostawiono stare łuki ceglane dzielące niektóre pomieszczenia oraz stare łuki z terrakoty nad oknami. Pomimo tych zmian „modernizacyjnych” pomieszczenia mają swój urok. Poza tym wystarczy wyjrzeć przez okna i podziwiać widoki.

Stan strukturalny budynku jest dobry i dom jest zamieszkały przez właścicieli. Wszystkie pomieszczenia obecne używane jako piwnice lub składy są wystarczająco wysokie by można je było przekształcić w pomieszczenia mieszkalne.

Budynki gospodarcze prawidłowo zarejestrowana są cztery i mierzą w sumie 230 mkw. Ich kubatura częściowo może być przekształcona w pomieszczenia mieszkalne.

Teren sprzedawany z posiadłością mierzy ok. 1 hektara. W razie potrzeby istnieje możliwość kupna większej ilości ziemi – głównie gaje oliwkowe.

Oglądają zdjęcia widoczny jest bałagan na terenie otaczającym budynki. Wszędzie są jakieś rusztowania, maszyny rolne i budowlane, oraz wszelkiego rodzaju przedmioty. Aby docenić piękno tego miejsca należy wyobrazić je sobie uporządkowane z roślinami ozdobnymi i kwiatami. 

Do posiadłości podłączony jest gaz miejski, woda miejska i elektryczność. Jest tu także studnia głębinowa dostarczająca dużą ilość wody, która wystarcza na potrzeby domu oraz całego gospodarstwa. Wody miejskiej praktycznie się nie używa.

Jest to idealne miejsce na prywatną rezydencję lub działalność turystyczną. Val di Chio jest miejscem popularnym wśród turystów zagranicznych i Włochów z dużych miast. Miejsce jest widokowe i łatwo dostępne. W pobliżu jest bar, restauracja i sklep.

W centrum Castiglion Fiorentino – 6 km – są wszystkie usługi łącznie ze stacją kolejową z pociągami do Rzymu i Florencji.

Odległości: Castiglion Fiorentino – 6 km, Arezzo – 23 km, Florencja – 100 km, Siena – 68 km, Piza – 180 km, Perugia – 64 km, Cortona – 18 km. 

Szczegóły nieruchomości

Lokalizacja
Toscana, Arezzo – Castiglion Fiorentino
Powierzchnia mieszkalna
770 m2
Teren
10.000 m2
Współrzędne GPS
43.355079, 11.975155
Stan
Wymaga drobnych prac
Sypialnie
4 sypialnie
Łazienki
4 łazienki
Cena
€ 550.000,00

Val di Chio

Więcej informacji na temat obiektu JKM-1044

Do zapytań ogólnych użyj formularza kontakty