+39 0575 680759

JKM-1075 Chianti, dom wiejski, domek gościnny i stodoła na szczycie wzgórza otoczonego gajem oliwkowym, niedaleko posiadłości Stinga.

Szukaj nieruchomości
Domy wiejskie i dworki - JKM-1075
Powierzchnia mieszkalna
500 m2
Teren
90.000 m2
Sypialnie
6 sypialnie
Łazienki
5 łazienki
Lokalizacja
Toscana, Firenze – Figline Valdarno
€ 700.000,00

Posiadłość zajmuje szczyt wzgórza pomiędzy miejscowościami Gaville i Ponte Agli Stolli, niedaleko miasteczka Figline Valdarno, gdzie posiadłość ma nie tylko słynny piosenkarz Sting, ale także i wiele innych znanych osobistości.   

Jeden z budynków, przekształcony w domek gościnny, to prawdopodobnie wieża obronna z XVI wieku. Willa i stodoła zostały zbudowane trochę później. Łącznie budynki mierzą około 500 mkw.

Willa ma trzy poziomy. Na parterze jest salon z kominkiem, jadalnia i kuchnia oraz część pozostawiona w stanie pierwotnym i składająca się z trzech dużych pomieszczeń z lukowymi sklepieniami. Na piętrze, gdzie wchodzi się przez wewnętrzne schody kamienny, znajdują się cztery sypialnie i dwie duże łazienki.

Na niskim parterze, obok kuchni jest piwnica do wina wykuta w skale i stara stodoła.

Podczas remontu właściciel starali się zachować jak najwięcej oryginalnych elementów dzięki czemu przywrócili domowi pierwotny charakter i ciepło.

Domek gościnny w stanie surowym podzielony jest na salon, kuchnię, dwie łazienki i dwie sypialnie.

Częściowo odremontowaną stodołę można wykorzystać w różne sposoby. Przy stodole jest duży taras zwrócony w kierunku południowo-zachodni, idealne miejsce na wypicie kieliszka wina lub kolację obserwując zachód słońca nad wzgórzami Chianti.

Trzy budynki stoją wokół głównego placu częściowy wyłożonego płytami kamienny sprzed wieków.

Dziewięciohektarowy teren składa się z gaju oliwkowego z 100 drzewami, lasu i pastwisk.

Dojazd jest drogą szutrową prowadzącą częściowo przez posesję.

Na miejscu jest woda miejska, gaz miejski, prywatna studnia, elektryczność, zdalnie kierowana brama wjazdowa, szybki Internet.

Odległości: Gaville z barem i małym sklepem spożywczy, – 1.5 km, Ponte Agli Stolli – 2.7 km, Figline Valdarno ze wszystkimi usługami i stacją kolejową – 8 km, Greve in Chianti – 14 km, Florencja – 41 km, Siena – 52 km, Pisa – 108 km, Abetone (szlaki narciarskie) – 128 km, Livorno 131 km.

Szczegóły nieruchomości

Lokalizacja
Toscana, Firenze – Figline Valdarno
Powierzchnia mieszkalna
500 m2
Teren
90.000 m2
Współrzędne GPS
43.594956, 11.425444
Stan
Po remoncie
Sypialnie
6 sypialnie
Łazienki
5 łazienki
Cena
€ 700.000,00

Video

Valdarno

Więcej informacji na temat obiektu JKM-1075

Do zapytań ogólnych użyj formularza kontakty