+39 0575 680759

JKM-1107 Ponad stuletnia willa z trzema budynkami o przeznaczeniu rolniczym i trzyhektarową działką w pobliżu usług

Szukaj nieruchomości
Domy wiejskie i dworki - JKM-1107
Powierzchnia mieszkalna
626 m2
Teren
30.000 m2
Sypialnie
5 sypialnie
Łazienki
3 łazienki
Lokalizacja
Toscana, Arezzo – Foiano della Chiana
€ 330.000,00

Posiadłość znajduje się w żyznej i niezwykle zielonej dolinie Valdichiana w prowincji Arezzo, niedaleko miast Foiano della Chiana, Lucignano, Monte San Savino i Castiglion Fiorentino. Składa się ze starej willi ceglanej, stodoły, byłej winiarń i miejsca, gdzie przechowywano maszyny rolnicze. Łączne powierzchnia budynków wynosi ponad 600 mkw.

Willa, wybudowana około sto lat temu z lokalnie produkowanych cegieł (region słynny jest, a raczej był z produkcji pięknej terrakoty), mierzy około 350 mkw. na dwóch poziomach. Parter podzielony jest na dwie części. W jednej są magazyny, byłe piwnice do produkcji wina i lokal techniczny. W drugiej natomiast jest apartament składający się z dwóch sypialni, dwóch łazienek i dużego lokalu podzielonego na kuchnię i jadalnię.

Wewnętrzne schody prowadzą na pierwsze piętro. Jest tu apartament z salonem, kuchnią, trzema sypialniami, łazienką i widokowym tarasem o powierzchni ponad 50 mkw.

Na parterze, oprócz typowego wejścia głównego, jest sześć wyjść do ogrodu. Budynek jest w dobrym stanie, ale wymaga pewnych w celu doprowadzenia wnętrz do dzisiejszych standardów. Część parteru bardzo łatwo można przekształcić w piękny salon.

Na parterze i w niektórych pomieszczeniach na piętrze są piękne łukowe sklepienia. Na piętrze, są sklepienia łukowe, belkowe i tradycjonalne.  Podłogi z terrakoty zostały zmienione na modne w latach 60 opcje kafelkowe. W willi są dwa kominki, dwie kuchenki na drewno i ogrzewanie na ropę.

Budynek otoczony jest ogrodzonym parkiem, który przy małej inwestycji mógłby odzyskać swój dawny urok.

Budynki gospodarcze mogą być obecnie używane w celach działalności rolnej, ale w przypadku przekształcenia ich, nawet częściowo, w powierzchnie mieszkalne, wymagane są prace remontowe,

Przy byłej świniarni jest lokal z łazienka z prysznicami, używany prawdopodobnie przez pracowników, ale we względnie dobrym stanie.  W przypadku realizacji basenu na posesji, lokal ten doskonale nadawałby się na tzw. pool-house.

Z kolei przylegający lokal do składu maszyn ma nie tylko piec do pieczenia chleba i pizzy, ale także zlew oraz miejsce do grillowania – idealne pomieszczenie na letnią kuchnię.

Teren rolny o powierzchni 3 hektarów otacza posiadłość z trzech stron. Z czwartej strony jest lokalna, szutrowa droga dojazdowa.

Na miejscu jest elektryczność i dwie studnie głębinowe.

Odległości: Foiano della Chiana – 4 km, Lucignano – 6.6 km, Monte San Savino – 8.6 km, Castiglion Fiorentino – 14 km, Arezzo – 29 km, Montepulciano – 29 km, Siena 55 km, Florencja – 85 km

Szczegóły nieruchomości

Lokalizacja
Toscana, Arezzo – Foiano della Chiana
Powierzchnia mieszkalna
626 m2
Teren
30.000 m2
Współrzędne GPS
43.279802, 11.800609
Stan
Wymaga drobnych prac
Sypialnie
5 sypialnie
Łazienki
3 łazienki
Cena
€ 330.000,00
Cechy
Garaż

Video

Valdichiana

Więcej informacji na temat obiektu JKM-1107

Do zapytań ogólnych użyj formularza kontakty