+39 0575 680759

JKM-815 Zatwierdzony projekt odbudowy starego, kamiennego domu położonego na wzgórzu i otoczonego dwoma hektarami, Arezzo, Toskania

Szukaj nieruchomości
Domy wiejskie i dworki - JKM-815
Powierzchnia mieszkalna
320.000 m2
Teren
20.000 m2
Sypialnie
2 sypialnie
Łazienki
2 łazienki
Lokalizacja
Toscana, Arezzo – Arezzo
€ 95.000,00

Posiadłość leży stoku wzgórza na terenie parku naturalnego Lugano. Zwrócona jest w kierunku południowo-zachodnim. Od zimnych północnych wiatrów chroniona jest przez powyższe wzgórza.

Budynek, wieża z czasów średniowiecznych przekształcona potem w dom wiejski, mierzyła około 350,000 mkw. na dwóch poziomach. Dom zamieszkały był do 25-30 lat temu. Potem opuszczony i nieremontowany, częściowo zawalił się. Ściany o grubości prawie metrowej, które pozostały, zrobione z dużych kamiennych bloków, świadczą o wiekowej historii tego budynku.  Projekt odbudowy zezwala na dom o takiej samej kubaturze i podobnym wyglądzie zewnętrznym. Na parterze przewidziany jest pokój, łazienka, mała piwnica, duże pomieszczenie, gdzie niegdyś były stajnie, skład i piec do pizzy. Na piętrze, gdzie wejść będzie można także przez schody zewnętrzne i loże, przewidziane są dwie sypialnie, łazienka, kuchnia i salon/jadalnia. Miejsce jest warte zainwestowania. Przy budowie będzie można użyć znajdujących się na terenie starych bloków kamiennych, także dom będzie wyglądać tak jak sprzed wieków.

Rozlegają się stąd przepiękne widoki na dolinę Valdichiana i schodzące do niej gaje oliwkowe przeplatane gdzieniegdzie kawałkiem lasu lub winnicy. Nocą widać poniżej tysiące świateł. W niektóre mgliste i czy pochmurne dni widać gdzieniegdzie wyłaniają się z białej masy szczyty wzgórz, podczas gdy tutaj jest błękitne niebo.

Do posiadłości należy ogrodzony teren o powierzchni 2 hektarów. Jest to głównie las mieszany. Teren wokół domu został oczyszczony, pozostawiając jedynie pojedyncze wiekowe drzewa. Zasadzono wiele drzew liściastych, cyprysów i drzewek owocowych oraz róż. Teren niegdyś spadzisty zmieniono w kilka płaskich tarasów podpartych murami z bloków kamiennych.  Niedaleko domu przygotowano miejsce do spożywania posiłków na świeżym powietrzu.

Nad domem zrealizowano szopy i pastwiska dla hodowanych tu kilku owiec i kóz.

Na terenie posiadłości jest już słup elektryczny. Istnieje pozwolenie na realizację studni głębinowej. Do posiadłości prowadzi droga asfaltowa. Od bramy wjazdowej do domu jest kilkadziesiąt metrów drogi szutrowej nadającej się obecnie jedynie dla samochodów terenowych.

 

Jest to piękne miejsce, nie za bardzo oddalone od cywilizacji a jednocześnie ciche i otoczone przyrodą.

Szczegóły nieruchomości

Lokalizacja
Toscana, Arezzo – Arezzo
Powierzchnia mieszkalna
320.000 m2
Teren
20.000 m2
Współrzędne GPS
43.387649, 11.902684
Stan
Wymaga drobnych prac
Sypialnie
2 sypialnie
Łazienki
2 łazienki
Cena
€ 95.000,00

Valdichiana

Więcej informacji na temat obiektu JKM-815

Do zapytań ogólnych użyj formularza kontakty