+39 0575 680759

JKM-834 Posiadłość z domem do remontu na terenie Gminy Cortony, Toskania

Szukaj nieruchomości
Domy wiejskie i dworki - JKM-834
Powierzchnia mieszkalna
350 m2
Teren
30.000 m2
Sypialnie
4 sypialnie
Łazienki
1 łazienka
Lokalizacja
Toscana, Arezzo – Cortona
€ 260.000,00

Nieruchomość leży na niskim wzgórzu, z którego rozlegają się piękne widoki na łagodne wzgórza oraz na stare miasteczko Bettolle. Panuje tu kompletna cisza i spokój.

Budynek został wybudowany i wielokrotnie przerabiany podczas poprzedniego wieku.  Zrobiony został z cegły, tak jak większość budynków w tej okolic. Mierzy około 200 mkw. na dwóch poziomach. Parter zajmują dawne piwnice, stajnie, piec do chleba i garaż oraz duża wiata. Na piętrze znajdowało się mieszkanie składające się z kuchni z kominkiem, czterech pokoi i łazienki. Ta część została prawdopodobnie dobudowana lub odremontowana w latach 70-tych. Nie ma tu ani belkowych sufitów ani podłóg z terrakoty, typowych dla domów toskańskich. Pokoje są wysokie i niezwykle jasne. Jeden z nich ma widokowy taras.  Dach jest w dobrym stanie.  Tynk na fasadach domu można łatwo usunąć przywracając pierwotny charakter.

Na posiadłości są dwa budynki gospodarcze. Duża wiata oraz pomieszczenie służące, jako chlewnia. Obydwa są regularnie zarejestrowane i ich kubaturę można wykorzystać na zbudowanie dodatkowych pomieszczeń mieszkalnych.

Budynki stoją na około 5000 metrowej działce z czterema pięknymi cyprysami, które mają po kilkaset lat, starymi dębami i drzewkami owocowymi.  W razie potrzeby, właściciele mogą osobno sprzedać więcej ziemi – są to głównie pola rolne.

Na miejscu jest studnia głębinowa oraz elektryczność-

W obecnym stanie nieruchomość może wydać się mało atrakcyjna, ale na pewno ma wielki potencjał.  Można ją pięknie odremontować tak jak dwa pobliskie budynki, które z ruin przeistoczone zostały na luksusowe rezydencje.  Lokalizacja, która jest najważniejszym chyba czynnikiem przy wyborze nieruchomości, jest bez dyskusji bardzo ładna. Jest to miejsce, w które warto jest zainwestować.

Drugim ważnym czynnikiem są także bliskie odległości do miejsc usługowych i sieci transportu.

Zjazd z autostrady A1 – 9 km, droga szybkiego ruchu Perugia – Siena – 5 km, Foiano, gdzie znaleźć można wszystkie usługi – 6 km, Camucia-Cortona – 13km, Montepulciano – 23 km, Siena – 56 km, Perugia – 57 km, Forencja – 107 km.

Atutem jest także duża kubatura do dyspozycji i brak jakichkolwiek ograniczeń ze strony konserwatora zabytków.

Szczegóły nieruchomości

Lokalizacja
Toscana, Arezzo – Cortona
Powierzchnia mieszkalna
350 m2
Teren
30.000 m2
Współrzędne GPS
43.216962, 11.843761
Stan
Wymaga drobnych prac
Sypialnie
4 sypialnie
Łazienki
1 łazienka
Cena
€ 260.000,00

Valdichiana

Więcej informacji na temat obiektu JKM-834

Do zapytań ogólnych użyj formularza kontakty