+39 0575 680759

JKM-953 Ponad trzystoletnia stodoła przekształcona w elegancką rezydencję z prywatnym ogrodem na obszarze wielowiecznej posiadłości ziemskiej niedaleko Sieny

Szukaj nieruchomości
Domy wiejskie i dworki - JKM-953
Powierzchnia mieszkalna
180 m2
Teren
1.000 m2
Sypialnie
3 sypialnie
Łazienki
2 łazienki
Lokalizacja
Toscana, Siena – San Gusmé
€ 630.000,00

Posiadłość leży na obszarze zabytkowego majątku ziemskiego o powierzchni ok. 1000 mkw. w rejonie Chianti Senese, jednym z najpiękniejszych obszarów Toskanii. Idealnie utrzymany teren to łagodne wzgórza pokryte winnicami, gajami oliwkowymi i lasami, wśród których stoi ponad 30 kamiennych budynków i zabytkowa willa.

Budynek na sprzedaż to była stodoła licząca ponad 350 lat, która na początku XXI wieku została przekształcona w elegancką rezydencję. Przy remoncie użyto oryginalnych elementów budowlanych z rozbiórki oraz najlepszej jakości nowych materiałów. Prace wykonano zgodnie z tradycyjną architekturą toskańską. Podłogi są z ręcznie robionej terrakoty, sufity są z cegły i masywnych belek drewnianych. W niektórych miejscach pozostawiono kawałki oryginalnych murów z kamienia. W łazienkach użyto niezwykle estetycznych kafelków. Drzwi i okna są z litego drewna z podwójnymi szybami.

Dom mierzy ok. 180 mkw. na trzech poziomach. Na niskim parterze jest w pełni wyposażona nowoczesna kuchnia, jadalnia z kominkiem oraz pralnia. Z jadalni wychodzi się do zadaszonego miejsca w ogrodzie, gdzie można spożywać posiłki na powietrzu. Na wysokim parterze jest salon z kominkiem, sypialnia oraz łazienka. Z salonu wychodzi się na taras oraz na wyłożony terrakotą teren przed domem. Na najwyższym poziomie są dwie mniejsze sypialnie i łazienka. Z okna z jednej z sypialni widać Sienę.

W głównej sypialni jest klimatyzacja, natomiast górne sypialnie wyposażone są w sufitowe wiatraki. Wszystkie pomieszczenia mają ogrzewanie. Zainstalowany jest alarm, szybki Internet oraz telewizja satelitarna.

Prywatny ogród mierzy 1000 mkw. Otoczony jest bujnym żywopłotem. Rosną tu drzewa oliwkowe, róże i inne rośliny ozdobne. Wszystko jest idealnie utrzymane.

W odległości kilkudziesięciu metrów jest duży basen, wspólny z kilkoma sąsiadami.

Przed domem jest jedno zadaszone miejsce parkingowe a na terenie posiadłości lub w pobliżu można łatwo zaparkować inne samochody.

Konsorcjum, które zarządza całym majątkiem, dostarcza wody pitnej, wody do podlewania, prądu oraz gazu. Zajmuje się także utrzymanie terenów wspólnych oraz dróg wewnętrznych. Obecna jest całodobowa i niezwykle profesjonalna ochrona na całym terenie. Do dyspozycji jest zaufany i sprawdzony personel do porządków i ogrodu. Dosyć duża liczba osób stowarzyszonych w konsorcjum pozwala na znaczne obniżenie kosztów utrzymania a także uwalnia właścicieli od codziennych problemów związanych z zarządzaniem nieruchomości. Dzięki temu właściciele domów mogą w pełni korzystać z każdej minuty spędzonej na miejscu i nie przejmować się niczym, kiedy są daleko.

Posiadłość, leżąca na terenie Chianti Classico Gallo Nero, słynna jest z produkcji wina. Tą działalnością zajmuje się jedna z wiodących firm z Kalifornii, która nie tylko produkuje wspaniałe wina, ale także dba o zachowanie i utrzymanie winnic, które są wyjątkowo piękne.

Centralna, zabytkowa willa, gdzie do niedawna znajdował się pięciogwiazdkowy hotel jest obecnie w remoncie i niedługo rozpocznie działalność. Przy willi jest zabytkowy park (Parco Romantico) ze starą kapliczką i wiekowymi egzemplarzami drzew, które są pod ochroną ze względu na wiek, unikalność i walory estetyczne.

Na terenie posiadłości jest rezerwat, także łatwo jest tu spotkać sarnę, jelenia, dzika lub bażanta.

Jest to posiadłość idealna dla tych, którzy pragną mieć spokojne i bezproblemowe miejsce w Toskanii.

Odległości: San Gusmé z podstawowymi usługami – 3km, Castelnuovo Berardenga, gdzie jest wszystko – 6.6 km, Siena – 31 km, Gaiole in Chianti – 20 km, Florencja – 82 km, Perugia – 92 km. 

Szczegóły nieruchomości

Lokalizacja
Toscana, Siena – San Gusmé
Powierzchnia mieszkalna
180 m2
Teren
1.000 m2
Współrzędne GPS
43.376179, 11.512592
Stan
Po remoncie
Sypialnie
3 sypialnie
Łazienki
2 łazienki
Cena
€ 630.000,00

Video

Chianti

Więcej informacji na temat obiektu JKM-953

Do zapytań ogólnych użyj formularza kontakty