+39 0575 680759

JKM-999 Dom wiejski z ośmioma budynkami gospodarczymi na dużej działce z winnicą w dolinie Valdichiana, między Cortoną i Arezzo

Szukaj nieruchomości
Domy wiejskie i dworki - JKM-999
Powierzchnia mieszkalna
1.000 m2
Teren
17.000 m2
Sypialnie
10 sypialnie
Łazienki
4 łazienki
Lokalizacja
Toscana, Arezzo – Vitiano
€ 270.000,00

Posiadłość znajduje się w dolinie Valdichiana, między Cortoną i Arezzo, niedaleko miasteczka Castiglion Fiorenino i blisko drogi SR 77. Jest to działka o powierzchni 1.7 ha z winnicą, gajem oliwkowym i terenem rolnym, domem wiejskim i ośmioma budynkami gospodarczymi. Nadaje się na przekształcenie w hotel/pensjonat, dom spokojnej starości lub małe centrum rezydencjalne.

Dom wiejski został zbudowany w 1792 roku. W latach siedemdziesiątych został odremontowany zgodnie z ówczesnym trendem. Na parterze pozostawiono byłe stajnie, lokale do produkcji wina i magazyny. Piętro podzielono na dwa apartamenty. Jest tu w sumie osiem sypialni i cztery łazienki.

Pomimo że zmieniono wygląd zewnętrzny, w środku pozostało wiele elementów sprzed lat. Na parterze sklepienia są łukowe, natomiast na piętrze z belek i dekorowanych cięgieł z terrakoty. Jest tu także stary, kamienny zlew i kamienne obramowania drzwi. Strych wykorzystywany był jako magazyn.

Struktura budynku jest solidna, ale wnętrza na pewno wymagają remontu.

Na terenie posiadłości jest osiem budynków gospodarczych o różnej powierzchni i zrealizowane z różnych materiałów budowlanych. Ich łączna powierzchnia liczy ponad 400 mkw. Większość z nich może być przekształcona w budynki mieszkalne.

Na 1.7 hektarowym terenie jest winnica, mały gaj oliwkowy i teren rolny. Niegdyś produkowano tu wino i urządzenia do produkcji znajdują się w piwnicy.

Na miejscu jest elektryczność, dwie studnie, gaz miejski przy bramie wjazdowej. W przeszłości ogrzewanie było na olej, ale na pewno podczas remontu warto by zmienić system na gaz.

Ze względu na cenę, pozycję i otoczenie, jest to niezwykle ciekawa inwestycja dla tych, którzy chcieliby rozpocząć działalność gospodarczą w Toskanii – turystyka, dom spokojnej starości lub centrum rezydencjalne.

Szczegóły nieruchomości

Lokalizacja
Toscana, Arezzo – Vitiano
Powierzchnia mieszkalna
1.000 m2
Teren
17.000 m2
Stan
Wymaga drobnych prac
Sypialnie
10 sypialnie
Łazienki
4 łazienki
Cena
€ 270.000,00

Video

Valdichiana

Więcej informacji na temat obiektu JKM-999

Do zapytań ogólnych użyj formularza kontakty