+39 0575 680759

JKM-1026 Kamienica w stanie surowym z balkonem i tarasem w centrum średniowiecznego miasta Castiglion del Lago, Umbria

Szukaj nieruchomości
Apartamenty - JKM-1026
Powierzchnia mieszkalna
154 m2
Teren
15 m2
Sypialnie
3 sypialnie
Łazienki
2 łazienki
Lokalizacja
Umbria, Perugia – Castiglion del Lago
€ 230.000,00

Kamienica stoi niedaleko średniowiecznej fortecy Palazzo del Duca w miejscu, gdzie miasto z trzech stron otoczone jest jeziorem. Mierzy 154 mkw. na czterech poziomach. Projekt przewiduje na parterze lokal komercyjny z osobnym wejściem i schody prowadzące na wyższe piętra. Na pierwszym piętrze zaplanowano kuchnię/jadalnię i skład. Na drugim piętrze ma być salon z kominkiem, łazienka i sypialnia. Sypialnia, łazienka i gabinet przewidziane są na trzecim poziomie. Na dachu jest taras z pięknym widokiem na jezioro, fortecę i dachy starówki.

Prawdopodobnie dwa pierwsze poziomy pochodzą z XVI wieku, kiedy budynek służył jako rezydencja przeora pobliskiego klasztoru Olivetanów. 

Prace remontowe zostały wykonane zgodnie z ostatnimi normami zabezpieczającymi budynek przeciw trzęsieniom ziemi.  Użyto materiałów budowlanych z odzysku starannie wybranych przez właściciela, specjalisty od remontu wiekowych budynków. Fasady zewnętrzne, dach i dotychczasowe elementy wnętrz są przykładem niezwykłej precyzji i dobrego gustu.

Sklepienia są łukowe, gdzie w niektórych pomieszczeniach do cegieł dodano dekoracyjne elementy lub belkowo-ceglane. Taras wykończony został cegłami z lokalnie produkowanej terrakoty. Okna są duże i wyposażone już w drewniane okiennice. Dla przewidzianych kominków lub pieca zamontowany kanały dymowe i zrealizowano dwa, oryginalne kominki na dachu.

Do wykończenia domu brakuje instalacji, otynkowania, położenia podłóg, realizacji łazienek, stolarki i pomalowania.

Kamienica stoi w centralnym, widokowym i w miarę spokojnym punkcie starego miasta. Niedaleko jest duży parking publiczny. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność Castiglion del Lago, jest to na pewno miejsce, gdzie warto jest zainwestować. 

Szczegóły nieruchomości

Lokalizacja
Umbria, Perugia – Castiglion del Lago
Powierzchnia mieszkalna
154 m2
Teren
15 m2
Współrzędne GPS
43.127038, 12.053057
Stan
Wymaga drobnych prac
Sypialnie
3 sypialnie
Łazienki
2 łazienki
Cena
€ 230.000,00

Lago Trasimeno

Więcej informacji na temat obiektu JKM-1026

Do zapytań ogólnych użyj formularza kontakty