+39 0575 680759

JKM-1046 Stare piwnice z podwórkiem i apartament do remontu w starej części średniowiecznego miasta Castiglion Fiorentino

Szukaj nieruchomości
Apartamenty - JKM-1046
Powierzchnia mieszkalna
200 m2
Teren
20 m2
Lokalizacja
Toscana, Arezzi – Castiglion Fiorentino
€ 95.000,00

Jest to wyjątkowy i unikalny obiekt. Zajmuje parter i pierwsze piętro starej kamienicy sprzed wieków w centrum Castiglion Fiorentino. Mierzy ponad 150 mkw.  W przeszłości, rozkład wewnętrzny i sposób użytkowania był na pewno inny niż dzisiaj. Wiadomo jedynie, że w latach po wojnie była tu restauracja. Wcześniej na parterze najprawdopodobniej były sklepy a na piętrze mieszkanie. Dzisiaj większość pomieszczeń używana jest jako piwnice do przechowywania wina, vinsanto i oleju z oliwek lub magazyny. Jedynie stara kuchnia była do niedawna używana przez pracowników zajmujących się winem i produkcją vinsanto.

Parter podzielony jest na dwie części. Mniejsza, z osobnym wejściem z ulicy, to duży lokal podzielony łukiem z cegły, gdzie przechowuje się vinsanto, likier produkowany z winogron który przez wiele lat starzeje się w małych beczkach.  Większa część z imponującą bramą wejściową z rodzinnym herbem, składa się z dwóch pomieszczeń z pięknymi sklepieniami krzyżowymi, kominkiem i wyjściem na podwórze. Trzecie pomieszczenie ma sklepienie łukowe i także wyjście na podwórze, gdzie widoczna jest skała, na której wybudowano kamienicę i otaczające budynki.  Wewnętrznymi schodami wchodzi się na piętro, które także ma osobne wejście z ulicy. Jest tu jeden duży pokój z kominkiem – centralne pomieszczenie, które służyło jako kuchnia, jadalnia i salon. Oprócz tego jest tu pięć większych lub mniejszych pokoi. Sklepienia są łukowe lub z belkami drewnianymi. Podłogi są ze starej terrakoty.  Te elementy wymagają jedynie oczyszczenia i ewentualnie pomalowania. Niektóre drzwi i okna będzie można odremontować celem zachowania starego stylu. Do zrobienia są instalacje, łazienki i kuchnia.

Stan budynku jest dobry. Właściciele każdego roku inspekcjonują dach i ogólny stan kamienicy.

Jest to niezwykle interesujący obiekt, który łatwo zmienić można w wyjątkowy apartament dwupoziomowy z ogrodem na podwórku.  Dojeżdża się tu samochodem i na pobliskich placykach są miejsca parkingowe dla mieszkańców. Publiczny parking dla gości znajduje się w pobliżu. Do większości punktów usługowych dochodzi się w ciągu kilku dosłownie minut.  W sąsiedztwie nie ma żadnych lokali, które mogłyby zaburzać nocną ciszę. 

Szczegóły nieruchomości

Lokalizacja
Toscana, Arezzi – Castiglion Fiorentino
Powierzchnia mieszkalna
200 m2
Teren
20 m2
Współrzędne GPS
43.340186, 11.923638
Stan
Wymaga drobnych prac
Cena
€ 95.000,00

Valdichiana

Więcej informacji na temat obiektu JKM-1046

Do zapytań ogólnych użyj formularza kontakty