+39 0575 680759

JKM-929 Wspaniały apartament na pierwszym piętrze zabytkowej kamienicy w cichej części starówki Castiglion Fiorentino

Szukaj nieruchomości
Apartamenty - JKM-929
Powierzchnia mieszkalna
140 m2
Sypialnie
3 sypialnie
Łazienki
1 łazienka
Lokalizacja
Toscana, Arezzo – Castiglion Fiorentino
€ 140.000,00

Apartament znajduje się na pierwszym piętrze (piano nobile) kamienicy wybudowanej w XVI wieku, w centrum średniowiecznego miasta Castiglion Fiorentino. Mierzy około 140 mkw. plus piwnice na parterze.

Eleganckie kamienne schody prowadzą z holu wejściowego na piętro, gdzie są dwa inne mieszkania.  Drzwi wejściowe otwierają się na korytarz, wzdłuż którego po obu stronach są pokoje. Te po lewej stronie to część reprezentacyjna. Jest tu mały salonik/poczekalnia z herbem rodzinnym. Przechodzi się z niej do największego salonu z dwoma oknami, kominkiem i ścianami oraz sufitem pokrytymi kolorowymi freskami. Jest tu także mały balkonik z widokiem na plac i kościół Św. Augustyna. Następne eleganckie drzwi prowadzą do drugiego salonu z pięknie pomalowanym sklepieniem. Do obu salonów wchodzi się także z korytarza.

Po drugiej stronie są dwie sypialnie, jadalnia z kominkiem i kuchnia. Widoki z tej strony są na dachy starych kamienic i wzgórze z zamkiem Montecchio.

Na końcu korytarza znajduje się łazienka z oknem wychodzącym na ogródek/patio sąsiadów.

Podłogi są ze starej i ładnie utrzymanej terrakoty. Freski są w bardzo dobrym stanie. Jedynie w niewielu punktach wymagają konserwacji.

Na miejscu jest woda miejska, elektryczność, telefon oraz domofon. Gaz miejski jest doprowadzony do budynku ale niepodłączony do tego apartamentu.

Do apartamentu należą także piwnice, do których wchodzi się z holu wejściowego budynku. Stare kamienne schody prowadzą na niższy poziom gdzie znajdują się trzy bardzo stare pomieszczenia z małym oknem. Są tu dawne łuki z terrakoty, belkowe sufity i kamienne podłogi. Widoczna jest także skała na której postawiona została kamienica. Jest to prawdopodobnie najstarsza część budynku, która kryć może wiele tajemnic sprzed wieków.

Pod drzwi wejściowe można łatwo dojechać samochodem a na pobliskim placu są miejsca parkingowe dla mieszkańców. Do głównej ulicy starego centrum idzie się cztery – pięć minut. Są tu sklepy, bary, restauracje i inne usługi

Szczegóły nieruchomości

Lokalizacja
Toscana, Arezzo – Castiglion Fiorentino
Powierzchnia mieszkalna
140 m2
Współrzędne GPS
43.34012, 11.922618
Stan
Wymaga drobnych prac
Sypialnie
3 sypialnie
Łazienki
1 łazienka
Cena
€ 140.000,00

Video

Valdichiana

Więcej informacji na temat obiektu JKM-929

Do zapytań ogólnych użyj formularza kontakty