+39 0575 680759

JKM-1040 Willa z domem gościnnym i dwoma budynkami gospodarczymi w otoczeniu parku botanicznego i 10 hektarów ziemi

Szukaj nieruchomości
Wille i prestiżowe nieruchomośc - JKM-1040
Powierzchnia mieszkalna
550 m2
Teren
100.000 m2
Sypialnie
6 sypialnie
Łazienki
3 łazienki
Lokalizacja
Toscana, Arezzo – Marciano della Chiana
€ 1.200.000,00

Posiadłość zajmuje całe wzgórze, które znajduje się między miastami Marciano della Chiana i Monte San Savino, w dolinie Val di Chiana.  Prywatna aleja dojazdowa o długości prawie 700 metrów z cyprysami, piniami i dębami rosnących po obu stronach, prowadzi od bramy wjazdowej do budynków i ogrodu. Willa wybudowana częściowo z terrakoty i kamieni mierzy ok. 420 mkw. na dwóch poziomach. Została zaprojektowana i wybudowana jako luksusowa rezydencja bogatej rodziny. W przeciwieństwie do większości domów w Toskanii, w tym przypadku budynek wyposażono w wiele dużych okien, dzięki czemu wnętrza są pełne światła dziennego i ogrodem można cieszyć się także w zimie. Parter jest prawie w całości zajęty przez salon z dwustronnym kominkiem i jadalnią, hol wejściowy, kuchnię, łazienkę i obszerne pomieszczenie używane jako magazyn. Na zewnątrz znajdują się dwa portyki. Jeden jest przed holem wejściowy. Drugi niedaleko kuchni i jadalni. Wyposażony jest w piec na drewno i grill.

Na pierwszym piętrze jest duży salon z kominkiem i gabinetem, cztery duże sypialnie z każda ma co najmniej po dwa okna i łazienka.

Wnętrza wykonane zostały w stylu Toskańskim. Sklepienia mają widoczne cegły z terrakoty i belki. Podłogi są z terrakoty.

Niedaleko willi stoi kamienny domek gościnny o powierzchni 65 mkw. Obecnie budynek używany jest jako garaż, ale przygotowano już wszystko by zrealizować tu dwie sypialnie, łazienkę i salonik z kuchnią.

W pobliżu stoją dwa budynki gospodarcze, gdzie przechowywane są maszyny i urządzenia ogrodowe.

Płaski teren wokół budynków został przekształcony we wspaniały ogród botaniczny przez jednego z właścicieli, który jest pasjonatem i znawcą roślin.  W ciągu ostatnich trzydziestu lat zasadził tu wiele drzew, krzewów i kwiatów, z całego świata. Jest tu wiele rzadkich i nieczęsto spotykanych egzemplarzy.  Stara kamienna wanna została wypełniona liliami wodnymi i czerwonymi rybkami. W stawie, otoczonym roślinami wodnymi pływają kolorowe karpie japońskie, sprowadzone specjalnie z samej Japonii. Ogród jest pełen kolorów przez cały rok. Na wiosnę jest tu nieskończona ilość kwiatów.

W ogrodzie są także piękne trawniki wymagające mało pracy przy utrzymanie i których nie trzeba podlewać. Wystarczają deszcze. Jest tu także wiele drzew owocowych. 

Na miejscu jest ogrzewanie na olej, alarm, studnia z wodą źródlaną, telefon i elektryczność.

Jest to bardzo ładna posiadłość, szczególnie ze względu na otaczający ogród, położona blisko usług, z widokiem na trzy średniowieczne miasteczka – Monte San Savino, Marciano i Lucignano. 

Szczegóły nieruchomości

Lokalizacja
Toscana, Arezzo – Marciano della Chiana
Powierzchnia mieszkalna
550 m2
Teren
100.000 m2
Współrzędne GPS
43.320621, 11.771878
Stan
Po remoncie
Sypialnie
6 sypialnie
Łazienki
3 łazienki
Cena
€ 1.200.000,00
Cechy
Garaż

Valdichiana

Więcej informacji na temat obiektu JKM-1040

Do zapytań ogólnych użyj formularza kontakty