+39 0575 680759

JKM-1051 Luksusowa willa z domem gościnnym, basenami i kortem tenisowym z widokiem na dolinę Valdarno, Toskania

Szukaj nieruchomości
Wille i prestiżowe nieruchomośc - JKM-1051
Powierzchnia mieszkalna
530 m2
Teren
35.000 m2
Sypialnie
10 sypialnie
Łazienki
12 łazienki
Lokalizacja
Toscana, Firenze – Reggello
€ 1.500.000,00

Posiadłość znajduje się na wysokości 600 mnpm, powyżej miasteczka Regello i niedaleko Florencji.  Dzięki wysokimi górami chroniącymi przed zimnymi wiatrami z północy i ustawieniu w kierunku południowym jest to miejsce o niezwykle łagodnym klimacie. Temperatury w zimie są o 2-3 stopnie wyższe niż te rejestrowane w dolinie. Często można zobaczyć tu kwitnące róże i inne kwiaty w Styczniu i Lutym.  W zimie można także spożywać obiady na widokowym tarasie. Pewnie dzięki temu mikroklimatowi i pięknym widokom w okolicy wybudowano kilka prestiżowych posiadłości.

Willa wybudowana została w latach siedemdziesiątych i mierzy ok. 440 mkw. na kilku poziomach.

Główne piętro ma duży salon z kominkiem, jadalnię, w pełni wyposażoną kuchnię, dwie sypialnie z łazienkami, dwie sypialnie i łazienkę. Na zewnątrz są trzy tarasy z lożami. Obszerny gabinet zajmuje najwyższy poziom.

Na parterze jest zimowa kuchnia/jadalnia z kominkiem, dwie sypialnie z łazienkami, sala bilardowa, pralnie, piwnica z winami i apartament dla personelu składający się z salonu z kominkiem, kuchni, dwóch sypialnie z łazienkami.

Na najniższym poziomie jest garaż na sześć samochodów.

Dom gościnny ma dwie sypialnie z łazienkami en-suite, salę gimnastyczną, przebieralnię i łazienkę. Niedaleko jest basen dla dzieci ze zjeżdżalnią i basen dla dorosłych z wieżą do skakania. Obydwa baseny można ogrzewać osobnym dla tego celu piecem.

W pobliżu jest także miejsce zabaw dla dzieci i boisko do gry w bule.

W zacienionym miejscu w parku znajduje się barbecue, piec do pizzy i wiele stołów kamiennych do spożywanie posiłków na świeżym powietrzu.

Kort tenisowy znajduje się w najniższym miejscu posiadłości. Jest tu także przebieralnia i łazienki.

Park i ogród mierzą około 3 hektary, w pełni ogrodzone, z trzema bramami wjazdowymi i wieloma oświetlonymi alejkami. Wspaniała aleja cyprysowa prowadzi z głównej bramy do willi.

Dobrze utrzymany gaj oliwkowy mierzący 1 hektar z 350 drzewkami znajduje się obok terenu ogrodzonego. Co roku z zebranych tu oliwek produkuje się 400-450 kg jednej z najlepszych oliw na świecie.

Posiadłość została wybudowana i używana jako prywatna rezydencja, ale można ją łatwo przekształcić w luksusowe B&B. Istnieje możliwość wybudowania budynku o maksymalnej powierzchni 160 mkw.

Fakt, że budynki zostały wybudowane w latach siedemdziesiątych bez oszczędzania przy wyborze materiałów budowlanych i mebli, stanowi gwarancję prac wykonanych na najwyższym poziomie. Na pewno wnętrza nie są w stylu nowoczesnym i mogą się nie podobać, ale ich kosmetyczna zmiana jest naprawdę kwestią stosunkowo drobnej inwestycji.

Obiekt ten, który nazwać można tarasem nad doliną Valdarno jest idealnie położony, blisko usług, głównej sieci drogowej, kolei i lotniska we Florencji. Dojeżdża się tu łatwo drogą asfaltową pod samą bramę. W okolicy są inne wille, także nie jest to posiadłość odizolowana od cywilizacji.

Ze względu na łagodny mikroklimat, wspaniałe widoki i duży metraż, śmiało można nazwać tą posiadłość unikalnym obiektem w Toskanii.

Szczegóły nieruchomości

Lokalizacja
Toscana, Firenze – Reggello
Powierzchnia mieszkalna
530 m2
Teren
35.000 m2
Współrzędne GPS
43.706044, 11.530951
Stan
Po remoncie
Sypialnie
10 sypialnie
Łazienki
12 łazienki
Cena
€ 1.500.000,00
Cechy
Garaż
Basen

Valdarno

Więcej informacji na temat obiektu JKM-1051

Do zapytań ogólnych użyj formularza kontakty