+39 0575 680759

JKM-903 - Wspaniała posiadłość podzielona na cztery apartamenty, otoczona parkiem o powierzchni 1.5 hektara

Szukaj nieruchomości
Wille i prestiżowe nieruchomośc - JKM-903
Powierzchnia mieszkalna
500 m2
Teren
15.000 m2
Sypialnie
7 sypialnie
Łazienki
6 łazienki
Lokalizacja
Toscana, Firenze – Figline Valdarno
€ 1.500.000,00

Posiadłość położona jest na szczycie wzgórza w odległości 3 km od miasteczka Figline Valdarno i 20 minut drogi pociągiem od centrum Florencji. Otoczona ogrodzonym parkiem i lasem o powierzchni 1,5 hektara z prywatną drogą wjazdową jest oazą ciszy, spokoju a jednocześnie blisko usług i zabytków Toskanii. W średniowieczu był to zamek/forteca rodziny Franzesi della Foresta. W XVII wieku był tu klasztor. W latach osiemdziesiątych obecni właściciele odrestaurowali to, co pozostało z zabytkowych budynków i dobudowali nową część ściśle według tradycji toskańskich. Powstała dzięki temu wspaniała rezydencja podzielona na cztery apartamenty – dwa duże i dwa mini. Duży apartament na wyższym poziome zamieszkały przez właścicieli podzielony jest na hol wejściowy, pralnię, łazienkę, kuchnię, salon z XVII wiecznym kominkiem, jadalnię, trzy sypialnie i duża łazienka. Drugi duży apartament na niższym poziomie został odremontowany i wykończony 10 lat temu i nigdy nieużywany, czyli praktycznie nowy. Jest tu hol wejściowy, salon z kominkiem, kuchnia, dwie sypialnie i dwie łazienki.

Obydwa mniejsze apartamenty są dwupiętrowe. Na parterze każdego z nich jest salon z kuchnią i łazienka a na piętrze duża sypialnia. W jednym z nich jest bardzo oryginalny kominek i okap na kuchnia wykonane w miedzi. Drugi zajmuje dawną wierzę i ma sobie coś niezwykle czarującego.

 

Wszystkie apartamenty mają stropy belkowo ceglane lub belkowo drewniane, podłogi z terrakoty lub ceramiki, łazienki pokryte ciekawymi i rzadkimi kafelkami. Okna są drewniane z podwójnymi szybami termicznymi. Niektóre z drzwi wewnętrznych i zewnętrznych pochodzą sprzed wielu wieków. Wszystkie lokale mają centralne ogrzewane a dwa apartamenty klimatyzację. Każdy apartament ma własny domofon podłączony do automatycznie otwieranej bramy wjazdowej.

 

Od frontu domu jest duży trawnik z oświetloną fontanną. Z boku, nad garażem jest widokowy taras. Z drugiej strony jest loża z piecem do pizzy a obok drugi taras. Z każdego punktu podziwiać można wspaniałe toskańskie widoki i cieszyć się ciszą i spokojem, z dala od niedyskretnych spojrzeń i hałasu.

 

Za drogą stoi ruina byłej stodoły. Ten niegdyś dwupiętrowy budynek jest zarejestrowany i można go przekształcić na dodatkowe mieszkanie. Na terenie lasu należącego do posiadłości jest wiele ruin dawnego muru obronnego i bramy wjazdowej.

Szczegóły nieruchomości

Lokalizacja
Toscana, Firenze – Figline Valdarno
Powierzchnia mieszkalna
500 m2
Teren
15.000 m2
Współrzędne GPS
43.594132, 11.466149
Stan
Wymaga drobnych prac
Sypialnie
7 sypialnie
Łazienki
6 łazienki
Cena
€ 1.500.000,00

Valdarno

Więcej informacji na temat obiektu JKM-903

Do zapytań ogólnych użyj formularza kontakty