+39 0575 680759

JKM-946 Zabytkowa kamienica o powierzchni 260 mkw. plus piwnice w centrum średniowiecznego Castiglion Fiorentino – Toskania

Szukaj nieruchomości
Wille i prestiżowe nieruchomośc - JKM-946
Powierzchnia mieszkalna
260 m2
Sypialnie
5 sypialnie
Łazienki
2 łazienki
Lokalizacja
Toscana, Arezzo – Castiglion Fiorentino
€ 240.000,00

Kamienica, a właściwie pałacyk wybudowany w XV wieku, stoi w centrum miasta Castiglion Fiorentino, w cichym i spokojnym miejscu niedaleko wszystkich usług. Z dwóch stron przylega do innych budynków. Mierzy około 260 mkw. na trzech poziomach. Na parterze jest elegancki hol wejściowy, dwa pokoje, salon z kuchnią i piecem oraz łazienka. Eleganckie kamienne schody prowadzą na pierwsze piętro, niegdyś tzw. poziom reprezentacyjny, składa się z salonu z kominkiem i trzech sypialni. Na drugim i ostatnim piętrze jest łazienka, kuchnia, jadalnia z kominkiem, salon także z kominkiem oraz skład zmieniony na balkonik.

Piwnica, do której jest wejście schodami z parteru oraz z zewnątrz, podzielona jest na dwa pomieszczenia oraz lokal techniczny.

Wnętrza są typowe dla kamienic ważnych rodów z tamtego okresu. Piwnica ma niektóre podłogi z bloków kamiennych i sufity z krzyżowanymi łukami z cegieł.

Parter i pierwsze piętro mają wysokie sufity z belkami na parterze i w niektórych pomieszczeniach na piętrze z łukami. Podłogi są głównie ze starej terrakoty. Ostatnie piętro jest niższe. Tutaj stare belkowe sklepienia przykryto płytami drewnianymi prawdopodobnie w celach izolacji termicznej.

Wszystkie okna i drzwi pochodzące sprzed lat są bardzo ładnie utrzymane. Ogólnie, kamienica jest w dobrym stanie, ale wymaga pewnych prac modernizacyjnych. Na miejscu jest ogrzewanie na gaz, woda miejska, elektryczność i Internet.

Obiekt ten nadaje się na prywatną rezydencję, może być podzielony na dwie części lub przekształcony w pensjonat.

Wszystkie usługi znajdują się w odległości kilku minut na piechotę a na pobliskim placu są miejsca parkingowe dla mieszkańców tej części miasta. 

Szczegóły nieruchomości

Lokalizacja
Toscana, Arezzo – Castiglion Fiorentino
Powierzchnia mieszkalna
260 m2
Współrzędne GPS
43.339898, 11.922629
Stan
Wymaga drobnych prac
Sypialnie
5 sypialnie
Łazienki
2 łazienki
Cena
€ 240.000,00

Valdichiana

Więcej informacji na temat obiektu JKM-946

Do zapytań ogólnych użyj formularza kontakty