+39 0575 680759

JKM-1020 Kamienny dom wiejski z wieżyczką, była suszarnia tytoniu i stodoła otoczone winnicą Chianti, gajem oliwkowym, lasem i terenem rolnym, na szczycie wzgórza, 8 km od Arezzo, Toskania

Szukaj nieruchomości
Domy wiejskie i dworki - JKM-1020
Powierzchnia mieszkalna
700 m2
Teren
170.000 m2
Sypialnie
6 sypialnie
Łazienki
1 łazienka
Lokalizacja
Toscana, Arezzo – Arezzp
€ 850.000,00

Ta oaza spokoju o typowo Toskańskim krajobrazie znajduje się około 8 km od Arezzo, na szczycie niewysokiego wzgórza otoczonego winnicami i gajem oliwkowym. Dom kamienny to stary budynek, w którym wszystko pozostawiono bez zmian, oprócz podłóg w kilku pokojach. Dzięki temu prawdziwy charakter został idealnie utrzymany, co jest niestety nie zdarza się często. W większości przypadków budynki były remontowane w latach 70 i 80-tych, i przy tej okazji usuwano wszystko co stare i co obecnie nas zachwyca. Właściciele dbali o budynek, jeżeli chodzi o konserwacje i jest on w dobrym stanie, pomimo że oczywiście wymaga prac wewnętrznych.

Budynek mierzy około 535 mkw. na trzech poziomach. Parter zajmuje pięć byłych stajni, piec do chleba i centralny korytarz z kamiennymi schodami na pierwsze piętro. Tutaj znajduje się sześć sypialni, łazienka i kuchni z dużym kamiennym kominkiem. Na ostatnim piętrze jest obszerne pomieszczenie z widokowymi oknami. Prawdopodobnie było to miejsce, gdzie chowano gołębie choć szereg łuków nad schodami prowadzącymi na ten poziom może świadczyć o innym przeznaczeniu w przeszłości.

W całym budynku zresztą jest sporo łuków. Sklepienia są z cegieł i drewnianych, potężnych belek. Niektóre pomieszczenia mają podłogi ze starej terrakoty lub kamienia. Wszystkie okna i drzwi są z litego drewna.

Oczywiście instalacje należy zmienić i założyć ogrzewanie, którego obecnie nie ma. Na pewno będzie konieczne zrobienie większej ilości łazienek i urządzenie kuchni.  Ewentualna zmiana parteru na powierzchnię mieszkalną nie jest problemem. Pomieszczenia są tu wysokie 350 cm, także jest wystarczająco dużo miejsca na stworzenie wentylowanej warstwy przeciw wilgoci i zachowanie minimalnej wysokości 270 cm, bez potrzeby kosztownego obniżania poziomu. Istniejące schody wewnętrzne już teraz łączą parter z wyższymi poziomami.

Oprócz domu, na posiadłości stoi stodoła (72 mkw) oraz suszarnia tytoniu lub kasztanów (110 mkw). Obydwa budynki można przekształcić w domy mieszkalne.

Wokół domu rosną cyprysy i drzewa owocowe.  Reszta ziemi to winnice Chianti (5 hektarów), gaj oliwkowy (prawie 1 hektar), 3.5 hektara ziemi rolnej i las 8 hektarów.

Na miejscu jest elektryczność, stara studnia i nowa studnia głębinowa.

Są tu dwie drogi dojazdowe, obydwie szutrowe. Jedna z nich prowadzi przez grupę kamiennych domów obecnie remontowanych na wysokim poziomie. Okolica ta ze względu na piękne krajobrazy, bliskość Arezzo oraz miłe sąsiedztwo na pewno będzie przyciągać tu wiele chętnych.

Szczegóły nieruchomości

Lokalizacja
Toscana, Arezzo – Arezzp
Powierzchnia mieszkalna
700 m2
Teren
170.000 m2
Współrzędne GPS
43.51308, 11.860842
Stan
Po remoncie
Sypialnie
6 sypialnie
Łazienki
1 łazienka
Cena
€ 850.000,00

Video

Valdichiana

Więcej informacji na temat obiektu JKM-1020

Do zapytań ogólnych użyj formularza kontakty