+39 0575 680759

JKM-1128 Odremontowany dom z basenem i 5 hektarami terenu

Szukaj nieruchomości
Wille i prestiżowe nieruchomośc - JKM-1128
Powierzchnia mieszkalna
485 m2
Teren
50.000 m2
Sypialnie
5 sypialnie
Łazienki
5 łazienki
Lokalizacja
Toscana, Arezzo – Arezzo
€ 1.000.000,00

Posiadłość znajduj się w spokojnym, otoczonym zielenią miejscu, z łatwym dojazdem, blisko Arezzo i Castiglion Fiorentino. Jest to klasztor z XIV wieku przekształcony w typowy dom wiejski ze stajniami i stodołą na parterze i mieszkaniem na piętrze. Na początku XXI wieku dom został totalnie odremontowany.  Prace między innymi dotyczyły wymiany dachu, zrobienia nowych sklepień i realizacji nowych, zgodnych z obecnymi wymogami instalacji.  Pomimo tych inwazyjnych prac utrzymano charakter typowy dla toskańskich domów wiejskich.  Jest to dom nowoczesny, wygodny i fascynujący jednocześnie swoją historią.

Na parterze jest portyk, podwójny salon ze schodami na pierwsze piętro, kuchnia, jadalnia, weranda, gabinet, sypialnia z łazienką plus trzy wygodne pomieszczenia dodatkowe.

Na niższym poziomie jest druga kuchnia i łazienka. 

Pierwsze piętro podzielone jest na salon, dwie sypialnie z łazienkami, sypiania dwuosobowa i pojedyncza z łazienką. Na to piętro można wejść także przez zewnętrzne schody i lożę.

Podłogi są z terrakoty lub drewna z kasztanów, sufity z belkami z drewna.  Okna i drzwi są z litego drewna, niektóre pochodzące sprzed lat.  Wszystkie te szczegóły, łącznie ze starymi kominkami i innymi detalami kreują piękne, wygodne, pełne wdzięku i historii wnętrza.

Dom gościnny ma sypialnię, łazienkę oraz salon z kuchnią. Tu również wnętrza zostały zrobione z gustem i według lokalnych tradycji.

Na posiadłości jest także duży, zadaszony obiekt, używany obecnie do trzymania drewna. Jest przy nim piec do pieczenia pizzy lub chleba oraz barbecue. Obok stoi budynek, gdzie niegdyś hodowano trzodę chlewną.

Basen o wymiarach 12x4 zrealizowany otoczony jest palmami, cyprysami i innymi krzewami ze wszystkich stron świata. Ta część posiadłości, która przypomina ogród botaniczny, jest ogrodzona. Reszta 5 hektarowej działki to niedawno zasadzony las, pola rolne i gaj oliwkowy z 70 drzewkami. Od bramy wjazdowej, automatycznie otwierane, elegancka aleja z cyprysami prowadzi do domu.

Na miejscu jest studnia głębinowa (90 mt) i stara, kamienna studnia. Ogrzewanie jest na gaz LPG i pellets.

Jest to piękna i czarująca nieruchomość, otoczona bujną zielenią, ale blisko usług i z łatwym dojazdem. Dom i ogród, o które właściciele dbali i dalej dbają, są w idealnym stanie i nie wymagają prac remontowych.  W przeciwieństwie do wielu domów niedawno remontowanych lub budowanych, ta nieruchomość nie straciła uroku.

Odległości: bar z małym sklepem spożywczym – 2 km, restauracja – 3 km, wioska z głównymi usługami – 3 km, Castiglion Fiorentino ze wszystkimi usługami i ze stacją kolejową – 5.8 km, Arezzo -14.5, Cortona – 15, Perugia z lotniskiem – 63 km, Siena – 70 km, Florencja – 85 km.

Szczegóły nieruchomości

Lokalizacja
Toscana, Arezzo – Arezzo
Powierzchnia mieszkalna
485 m2
Teren
50.000 m2
Współrzędne GPS
43.36697, 11.88957
Stan
Po remoncie
Sypialnie
5 sypialnie
Łazienki
5 łazienki
Cena
€ 1.000.000,00
Cechy
Basen

Video

Valdichiana

Więcej informacji na temat obiektu JKM-1128

Do zapytań ogólnych użyj formularza kontakty